Aktualności

12 listopada 2017, godz. 19.00
Koncert Jubileuszowy Agnieszki Chrzanowskiej „Piosenki napisane w Krakowie”
20 lat pracy na scenie
Teatr Variete, Kraków, ul. Grzegórzecka 71

Koncert Jubileuszowy „Piosenki napisane w Krakowie” będzie podsumowaniem dwudziestu lat pracy na scenie Agnieszki Chrzanowskiej i będzie miał miejsce w Krakowskim Teatrze Variete, 12 listopada 2017 roku o godzinie 19:00. Dzięki archiwalnym nagraniom, zrealizowanym w Piwnicy pod Baranami przez Wojciecha Morka, podczas koncertu w grudniu 1996 roku, przybyłych gości przywita i zapowie Agnieszkę Chrzanowską z ekranu Piotr Skrzynecki. Część pierwszego utworu Artystka zaśpiewa ze sobą sprzed lat.

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory z jej ośmiu autorskich płyt. Zabrzmią więc utwory z albumu „Słowa”, „Nie bój się nic nie robić”, „Cały świat płonie”, „Ogień olimpijski”, „Tylko dla kobiet”, „Bez udziału gwiazd”, „Piosenki do mężczyzny” i „Domu na Skale”, do wierszy Michała Zabłockiego, Zbigniewa Książka, Tomasza Adamskiego, Kamila Śmiałkowskiego, Krzysztofa Sikory oraz z tekstami Agnieszki.

Oprawę wizualną koncertu stworzy Atomy Studio: Sławek Fąfara, Marlena Harańczuk, Anna Siwek, Grzegorz Wnuk i Małgorzata Woźniacka.

Częścią koncertu będzie także, przygotowany przez Łukasza Opalińskiego, wizualny skrót dorobku, złożony z fragmentów koncertów, występów na festiwalach, teledysków i wywiadów.

W trakcie jednego z utworów Łukasz Filak, Artysta pod Baranami, stworzy rysunek upamietniający wieczór, który zostanie przekazany na licytację, a uzyskana kwota zasili Fundację Dla Zwierząt LA FAUNA – interwencje i adopcje.

Na scenie pojawią się również inni ważni dla Artystki goście, którzy mają w swoim repertuarze kompozycje Agnieszki i wspólnie zaprezentują jedną z nich. Wszystkim towarzyszyć będą znakomici krakowscy muzycy, z którymi Artystka współpracuje od lat: Wojciech Pieczka, Przemysław Sokół, Jarosław Meus, Szymon Frankowski i Dominik Klimczak. Nie zabraknie też muzyków, którzy współpracowali z Agnieszką podczas nagrań jej albumów. Konrad Mastyło, Michał Półtorak, Jacek Królik, Marek Michalak i Sławomir Berny dołączą do Agnieszki i zespołu, by wspólnie przedstawić kilka utworów.

Koncert będzie zarejestrowany audio i video, dzięki czemu zapis tego wydarzenia, będzie mógł stać się materiałem na specjalne jubileuszowe wydanie koncertu live.

Po koncercie odbędzie się wernisaż multimedialnej wystawy fotografii „Dwadzieścia lat w kadrach”. Autorami fotografii jest ośmiu artystów fotografików, którzy w latach 1996-2016, towarzyszyli pracy Artystki, wśród nich znalazł się Marek Wachowicz, Tomek Sikora, Andrzej Głuc, Arkadiusz Sędek, Wacław Laba, Marcin Brzózka, Łukasz Opaliński, Piotr Żurek i Grzegorz Maciąg.

Koncert Jubileuszowy Agnieszki Chrzanowskiej, 12 listopada 2017, g. 19.00, Teatr Variete

Koncert Jubileuszowy Agnieszki Chrzanowskiej, 12 listopada 2017, g. 19.00, Teatr Variete

21 października 2017
121 aukcja antykwaryczna Antykwariatu RARA AVIS
godz. 8.00 wystawa przedaukcyjna
godz. 11.00 początek licytacji

21 października 2017 roku odbędzie się wyjątkowa, z dwóch ważnych powodów, 121 Aukcja Antykwaryczna Antykwariatu Rara Avis. Pierwszy powód to unikalny zbiór pozycji z obszaru Awangardy (121 obiektów opisanych w osobnym, niezależnym katalogu), który to obszar w szczególny sposób, od wielu lat wpisuje się w krąg zainteresowań antykwariatu. Dodatkowo aukcja z tak bogatym zbiorem pozycji awangardowych może uczcić obchody Roku 2017, który został ogłoszony rokiem Awangardy w Polsce. Drugą niezwykle istotną kwestią jest nieprzerwane 25 lat obecności Antykwariatu Rara Avis na rynku księgarskim, antykwarycznym i aukcyjnym. Pierwsza aukcja antykwaryczna odbyła się bowiem w roku 1992. Na najbliższą, która będzie przebiegała w sposób wyjątkowy i uroczysty, antykwariat zaprasza do Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Meiselsa 17. Wszystkie obiekty aukcyjne będą wystawione do wglądu od godz. 8.00, licytacja rozpocznie się o godz. 11.00.

www.raraavis.pl

121 aukcja antykwaryczna RARA AVIS. okładka katalogu AWANGARDA

121 aukcja antykwaryczna RARA AVIS. okładka katalogu AWANGARDA

30 września 2017, godz. 20.00,
Koncert Magdy Bożyk z Zespołem
w ramach cyklu StrefaJazz
Klub Strefa, ul. św. Tomasza 31, Kraków

W koncercie biorą udział:
Magda Bożyk

Łukasz Aksamit
Jarema Pogwizd
Radek Kopeć
Michał Tincel
Władek Grochot

StrefaJazz, Magda Bożyk z Zespołem, 30.09.2017, g. 20.00

StrefaJazz, Magda Bożyk z Zespołem, 30.09.2017, g. 20.00

https://www.facebook.com/events/1435129993267811/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

***

A oto najnowsza praca – Archanioł Gabriel…

Archanioł Gabriel, wyk. Joanna Grabeus

Archanioł Gabriel, wyk. Joanna Grabeus

Po „przystojnym świętym” czyli Aleksandrze Nevskim, wyłoniła się kolejna moja ikona Św. Katarzyna Aleksandryjska… Prace nad następną ikoną trwają… To niezwykłe zanurzanie się w przestrzeń Sacrum i Decorum.

Ikona Aleksandr Nevski, wyk. Joanna Grabeus

Ikona Aleksandr Nevski, wyk. Joanna Grabeus

Ikona Św. Katarzyna Aleksandryjska, wyk. Joanna Grabeus

Ikona Św. Katarzyna Aleksandryjska, wyk. Joanna Grabeus

Zapraszamy!

***

Nowy cykl programów Ewy Kornafel – WOKÓŁ NOWIU I PEŁNI

Od września 2016 roku zapraszamy na nowy cykl rozmów z astrolożką Ewą Kornafel. Tematem comiesięcznych rozważań astrologicznych będzie nów i pełnia.

Copyright © 2016 Ewa Kornafel. All rights reserved.

Zapraszamy!